Janské Lázně 2013

Obecné informace

Janské Lázně patří mezi nejznámější lázně u nás i ve světě. Další zajímavostí je, že leží jako jediné v českých Krkonoších. Pro srovnání na polské straně jich leží bezmála 12. Toto krásné lázeňské město se nachází na úpatí Černé hory, na kterou vede lanovka. Díky nadmořské výšce a zajímavému horskému terénu se staly Janské Lázně vyhledávanou rekreační oblastí, jak v zimních, tak i letních měsících. Léčivé prameny těchto lázní léčí srdeční, nervové, krevní a oběhové nemoci. První zdejší minerální pramen byl objeven již v roce 1006. Nebyl zrovna využíván k léčebným účelům, ale jako poháněč zdejšího mlýna. První lázeňský dům byl postaven ve 14. století. Největší rozvoj lázní byl zaznamenán v roce 1881, kdy se staly městem.

 

www.janskelazne.com

Pro koho jsou lázně určeny

Janské Lázně se mohou pyšnit celkem dvěma prameny. Oba vyvěrají v místě Lázeňského domu. Tato minerální voda je obohacena o velké množství vápníku. Je proto vhodná a léčivá pro srdeční, nervové, krevní a oběhové nemoci. V době socialismu se toto lázeňské sanatorium začalo také specializovat na léčbu dětské obrny. Pokud se chystáte jako pacient lázně navštívit, máte se na co těšit. Z procedur Vám mohou nabídnout léčebnou tělesnou výchovu (LTV), balneoterapii, fyzikální terapii, skupinové procházky nebo ergoterapii (léčba prací).

 

Ubytování v Jánských Lázních

Lázně jsou rozdělené na léčebné domy pro dospělé a pro děti. Dětský léčebný dům se jmenuje Vesna. Je rozděleno do sedmi pater podle věku dětí. Mezi hlavní lázeňské domy určené pro dospělé jsou Lázeňský dům a Jánský dvůr, kde se nachází velká tělocvična pro skupinové cvičení. Většinou se jedná o dvoulůžkové pokoje s koupelnou a WC. V lázeňském domě je hlavní balneoprovoz a koná se zde většina procedur. Také zde sídlí doktoři a fyzioterapeuti. Kromě těchto dvou větších budov je zde spousta dalších např. Depandance Čechie, Depandance Bellevue, Depandance Evropa, Depandance Réva, Depandance Slovan, Depandance Terra. Tyto budovy se nacházejí v těsné blízkosti dvou hlavních lázeňských domů, kam většina klientů dochází na procedury. Stojí jistě za zmínku, že je všude bezbariérový přístup.

 

www.janskelazne.com

 

Volný čas

Přestože patří Janské Lázně mezi menší městečka, nabízí bohatý kulturní program. Konají se zde koncerty vážné a populární hudby, přednášky s diapozitivy, nebo pro dámy oblíbené kosmetické proměny. Dále je zde městské kino, které slouží jak k promítání nejnovějších filmů, tak k různým divadelním představením. Pro milovníky knih je zde také knihovna, která je otevřena Po a Čt: 15-17:00. Sportovní typy ocení již samotnou krajinu, která vybízí k turistice a nordic walkingu.

 

www.janskelazne.com

 

Ceník

Ceník nadstandardních služeb u komplexních a příspěvkových pacientů je pouze orientační. Za televizi, rádio, lednici se účtuje 40 Kč na den. Za parkování mimo střechu 1000 Kč, pod střechou 1500 Kč. Internetový automat si bere za 1 minutu 1 Kč. Jednolůžkový pokoj stojí v hlavní sezónu tj. duben-září okolo 200 Kč na den, mino sezónu okolo 140 Kč. Samoplátci si pak hradí každou proceduru. Bazén je možno zakoupit na recepci za zhruba 150 Kč na 45 minut. Dále je možno si dokoupit masáže, klimatoterapii, elektroterapii, aqua-aerobic a další.document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);


Přečtěte si také

Doporučujeme

You can zanechte komentář, nebo odkaz z vašeho webu.